Dve glavni značilnosti družbe na prvem mestu med komunalnimi podjetji v Sloveniji: prva, njena dejavnost ni omejena na komunalo. Kostak se ob komunalni dejavnosti ter vzdrževanju ukvarja še zlasti z gradbeništvom. Druga značilnost: dobrih 60 let stara družba Kostak je v mešani lasti: 43 odstotkov je v lasti občine Krško, 3,8 odstotka obvladuje Kostanjevica na Krki, ostalo pa zasebni delničarji, zlasti nekatera lokalna podjetja.
Sta ti dve značilnosti lahko formula uspeha. Rezultati družbe Kostak bi utegnili to potrjevati. Podjetje je naredilo veliki skok leta 2014, ko so se prihodki povečali za kar 63 odstotkov in presegli 53 milijonov evrov. Podjetje je leto končalo s 414 zaposlenimi in skoraj milijonom in pol čistega dobička.
Če pogledamo številke podrobneje, je na impresivne rezultate skupine vplivala zlasti gradbeniška dejavnost: družba je leta 2014 podpisala pogodbo, s katero je postala vodilni partner v konzorciju za izgradnjo HE Brežice. Toda omeniti velja tudi, da je Kostak med redkimi gradbenimi podjetji, ki je uspešno prebrodilo veliko krizo gradbeništva na začetku desetletja.
Na drugem in tretjem mestu seznama sta ljubljanski podjetji JP Vodovod-kanalizacija ter JP Snaga. Snaga je med komunalnimi podjetji največja po številu zaposlenih – leta 2014 jih je bilo v povprečju 409. Če odštejemo Ljubljano, je med občinskimi komunalnimi podjetji največje KP Velenje z dobrimi 20 milijoni evrov letnih prihodkov.
Seznam 50 največjih komunalnih podjetij.