Do 15. novembra je proračune objavilo 115 občin. Načrtovani prihodki so za 130 milijonov manjši, oziroma za 8 odstotkov. Večina tega zmanjšanja je na račun nižjih transferjev iz državnega proračuna. Ti so se zmanjšali za tretjino – pri 115 občinah to znese skupaj 124 milijonov evrov.
Kapitalski prihodki se bodo za 115 občin z objavljenim rebalansom zmanjšali za 15,6 milijona (14,2%). Nedavčni prihodki bodo na drugi strani za 11 milijonov večji od prvotno načrtovanih (za 5 odstotkov). Odhodki 115 občin bodo nižji za 124 milijonov (7%). Te znesek se skoraj v celoti ujema z zmanjšanjem investicij za 122 milijonov evrov. Nekaj bodo občine privarčevale tudi pri tekočih stroških. Ti bodo za 2,3 odstotka nižji od prvotno načrtovanih, toda del tega zmanjšanja je relativne narave – na račun aktiviranih rezerv se je namreč strošek le preselil iz ene postavke v proračunu v drugo. Tekoči transferji bodo za 17,5 milijona višji.
Najbolj se bo zmanjšal proračun občin Sveta Trojica v Slovenskih Goricah in Prevalje – prihodki v rebalansu so manj od polovice tistih, napovedanih v proračunu. Manjši transferji so najbolj dramatično posegli v proračun Ptuja, ki bo dobil od države le desetino načrtovanih sredstev. Na drugi strani so občine Vojnik, Slovenske Konjice in Straža, kjer napovedujejo povečanje prihodka za več kot 10 odstotkov glede na proračun. Sicer 28 od 115 občin v rebalansu načrtuje povečanje prihodkov. 38 občin bo povečalo odhodke ne glede na manjše prihodke, medtem ko 71 občin načrtuje krčenje odhodkov glede na prvotno sprejeti proračun.
Celotne rebalanse proračunov si lahko skupaj z izračuni indeksov in relativnimi uvrstitvami ogledate ekskluzivno v bazi podatkov ISSO Zlati kamen.